header-0
header-2
header-3

اعتبار بخشی تشکل های مردم نهاد میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری(۱۷۰۲۱۳۷۹۱۰۰)

مرحله اول ثبت­ نام تشکل متقاضی ثبت در سامانه وزارت­ کشور سپس بررسی تقاضای تأسیس توسط هیأت نظارت و بررسی در وزارت کشور (استانداری و فرمانداری) و بعد از انجام اصلاحات لازم ارسال به این سازمان جهت تأیید استعلام تخصصی تشکل­مردم­نهاد درخواست کننده و همچنین اخذ استعلام­های لازم از دستگاه­های مرتبط مجوز فعالیت تشکل صادر می­گردد.
با توجه به اینکه درخواست اولیه تشکیل تشکل­ مردم­ نهاد در سامانه وزارت کشور ثبت می­گردد بصورت 24 ساعته این سامانه آماده ارائه خدمات می­باشد و همچنین برای تأیید استعلام تخصصی از سوی این دفتر امور مجامع و تشکل­های مردم­نهاد جهت برگزاری جلسه کمیته ارزیابی مدارک متقاضیان ثبت تشکل با نماینده تشکل هماهنگی برای حضور در جلسه­ای که در زمان اداری در محل این دفتر برگزار می­گردد، صورت می­پذیرد.
بعد از تشکیل جلسه اگر اصلاحات در اساسنامه لازم باشد به تشکل مذکور زمان انجام اصلاحات اعلام می­گردد و اگر لازم به انجام صلاحات در اساسنامه نباشد پاسخ نامه بلافاصله بعد از تشکیل جلسه برای وزارت کشور ارسال می­گردد.
ابتدا سامانه وزارت کشور و با توجه به اخذ کد پیگیری از طریق سامانه مذکور پیگیری انجام می­گیرد و برای پیگیری پاسخ استعلام تخصصی از سوی این دفتر بصورت حضوری و همچنین تلفنی می­توانند اقدام نمایند.
با توجه به حضور تشکل ­مردم ­نهاد در جلسه کمیته ارزیابی مدارک متقاضیان ثبت تشکل از نتیجه جلسه مطلع می­گردد.
این خدمت به کلیه افرادی که متقاضی ثبت تشکل در حوزه فعالیت میراث­ فرهنگی، صنایع­ دستی و گردشگری می­باشند ارائه می­گردد.
این خدمت بصورت رایگان ارائه می­گردد.
مرحله اول ثبت نام تشکل متقاضی ثبت در سامانه وزارت کشور سپس بررسی تقاضای تأسیس توسط هیأت نظارت و بررسی در وزارت کشور (استانداری و فرمانداری) و بعد از انجام اصلاحات لازم ارسال به این سازمان جهت تأیید استعلام تخصصی تشکل مردم نهاد درخواست کننده و همچنین اخذ استعلام های لازم از دستگاه های مرتبط مجوز فعالیت تشکل صادر می گردد.
برای ثبت نام در سامانه وزارت کشور درج شماره ملی و مقطع و رشته تحصیلی الزامی­ست و همچنین تهیه اساسنامه با فرمت هیأت امنا یا مجمع عمومی و بعد از انجام بررسی­های اولیه ارائه مدارک لازم
1-  ثبت نام و دریافت مدارک سمن جهت درج در بانک اطلاعاتی چگونه می باشد؟  
اطلاع ­رسانی از طریق فراخوان، ‌نمایندگان استانی و سمن­ها جهت ثبت مشخصات کلی از قبیل موضوع فعالیت، 
نوع فعالیت، مشخصات اعضاء، تعداد اعضاء‌ و … که مراحل ثبت­ نام در سایت (omtm.ir) توسط شیوه ­نامه توضیح داده شده است.
2- آیا سمن های ملی دارای شرایط خاص تری نسبت به استانی و فرا استانی می باشد؟
شرایط تأسیس از نظر وسعت محدوده فعالیت در هیأت نظارت مورد کارشناسی قرار می گیرند، توانمندی و تخصص افراد یکی از شاخص های مورد بررسی می باشد.
3- نحوه تکمیل اساسنامه هیأت­ امنا و مجمع عمومی چگونه است؟
فرمت اساسنامه از طریق سامانه این دفتر (omtm.ir) قابل دسترسی بوده و موارد مندرج در ماده 9 بندهای الف و ب اساسنامه می­بایست با غیرانتفاعی، غیدولتی، غیرسیاسی و … بودن ماهیت تشکل­ مردم ­نهاد منطبق باشد.

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان محفوظ می باشد.