به پایگاه اطلاع رسانی کرمان خوش آمدید...

ادامه متن
  • پنج شنبه, ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ / ساعت ۰۵:۳۰:۵۶
  • شناسه مطلب: 919
مدير كل ميراث فرهنگي استان كرمان

بافت تاریخی راین در آستانه ثبت ملی

مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از ثبت ملی بافت تاریخی راین خبر داد.

مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان  کرمان از ثبت ملی بافت تاریخی راین خبر داد.

“محمود وفایی” با اشاره به ثبت ملي بافت تاريخي بخش راين، افزود: مرمت هشت سردرب تاریخی ارگ راين به اتمام رسیده و مرمت و بازسازي قسمتهای از اين بناي تاريخي نيز آغاز شده است.

وي با بيان اينكه زیباسازی وسنگ فرش منطقه نمونه گردشگری آبشار راین در دست اقدام است، اظهار داشت: بازسازی ومرمت خانه تاریخی نوذری وراه اندازی آن جهت اقامتگاه بوم گردی توسط بخش خصوصی به نام
قند چین نیز از اقدامات انجام شده در بخش راين می باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان كرمان در ادامه از راه اندازی خانه مسافر در راین خبر داد و بيان داشت: بافت تاریخی راین و بلوار افلاطون خان که در آستانه  ثبت ملی می باشند بنابراين می طلبد مسولین شهری به خصوص شهردار وشورای شهر در این زمینه حمایت لازم را بعمل اورند.

وي در ادامه افزود:از اوایل امسال تا کنون بالغ بر شش هزار گردشگر خارجی وحدود  شصت هزار گردشگر داخلی از ارگ تاریخی راین بازدید داشته اندکه نسبت به سال گذشته رشد چشم گیری داشته است.

وفايي در ادامه خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه راین به عنوان منظر فرهنگی تاریخی باغ شهر در کشور معرفی شده و در شورای عالی شهرسازی به تصویب رسیده، می طلبد در این زمینه همشهریان عزیز همکاری لازم را بعمل آورده واز ساخت سازهای غیر مجاز وبدون اصول معماری سنتی خود داری نمایند و بدون مجوز از شهرداری واداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری استان هيچ اقدامي نكنند.

مدير كل ميراث فرهنگي كرمان