به پایگاه اطلاع رسانی کرمان خوش آمدید...

ادامه متن
  • یکشنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ / ساعت ۰۴:۰۴:۵۴
  • شناسه مطلب: 891
مدير كل ميراث فرهنگي كرمان

آغاز مرمت و ساماندهي ميدان تاريخي ارگ كرمان

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان از آغاز مرمت و ساماندهي ميدان تاريخي ارگ كرمان خبر داد.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان از آغاز مرمت و ساماندهي ميدان  تاريخي ارگ كرمان خبر داد.

“محمود وفايي” با اشاره به مرمت ميدان ارگ كرمان، افزود: در راستاي توانمند سازي بافت تاريخي شهر كرمان پروژه پياده راه سازي ميدان تاريخي ارگ در دستور كار ادارات و دستگاههاي مرتبط با اين موضوع قرار گرفت.

وي با اشاره به مشاركت شهرداري، ميراث فرهنگي و دستگاههاي خدمات رسان در اجراي اين پروژه،  اظهار داشت: طي هفته گذشته عمليات تعمير، مرمت و ساماندهي پشت بام، رواق هاي پيرامون ميدان و همچنين بازسازي ستون و سقف هاي آجري رواق ها توسط اداره كل ميراث فرهنگي آغاز و تا ۳ ماه آينده نيز به اتمام خواهد رسيد.

وفايي ابراز داشت: با ساماندهي ميدان ارگ به عنوان ميدان ورودي به بازار تاريخي كرمان و حذف ترافيك پيرامون آن، اين ميدان تبديل به يكي از فضاهاي پربازديد و جذاب براي گردشگران داخلي و خارجي خواهد شد.

وي با بيان اينكه حجره هاي پيرامون اين ميدان قابليت بهره برداري در قالب فروشگاههاي عرضه صنايع دستي در راستاي رونق ميدان خواهند داشت، خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه هماهنگ سازي درب هاي مغازه هاي موجود در ميدان از برنامه هاي اين پروژه مي باشد بنابراين مي طلبد كسبه و اصناف با مجريان طرح همكاري و مساعدت لازم را داشته باشند.

وفايي مدير كل ميراث فرهنگي كرمان