به پایگاه اطلاع رسانی کرمان خوش آمدید...

ادامه متن
  • یکشنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ / ساعت ۰۳:۴۴:۰۸
  • شناسه مطلب: 879
خانه شهر

خانه شهر کرمان ثبت ملی شد

مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از ابلاغ نامه ثبت ملی خانه شهر کرمان به استاندار خبر داد.

مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از ابلاغ نامه ثبت ملی خانه شهر کرمان به استاندار خبر داد.

محمدمهدی افضلی افزود: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز در نامه‌ای خطاب به استاندار کرمان، مراتب ثبت اثر فرهنگی‌ تاریخی خانه شهر را به وی ابلاغ کرد.

وی بیان کرد: در متن نامه‌ زهرا احمدی پور خطاب به علیرضا رزم‌ حسینی استاندار کرمان آمده است، ‘در اجرای بند ‘ج’ ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث‌ فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۴ مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث ‌فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۷ مجلس شورای اسلامی مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی‌ تاریخی کشور در فهرست آثار ملی و فهرست‌ های ذیربط، مراتب ثبت اثر فرهنگی‌ تاریخی ‘خانه شهر’ ‌واقع در استان کرمان، شهر کرمان، خیابان ابوحامد، میدان بسیج، میدان شورا که پس از طی تشریفات قانونی لازم به‌ شماره ۳۱۷۷۰ مورخ ۱۴ تیر سال جاری در فهرست آثار ملی ایران به‌ ثبت رسیده، ابلاغ می‌ شود.

در ادامه این نامه آمده است، اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود برابر مواد ۵۵۸ لغایت ۵۶۹ از کتاب پنجم قانون مجازات‌ های اسلامی، تعزیرات و مجازات ‌های بازدارنده، جرم محسوب می ‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌ های قانونی خواهد شد و مرمت و بازسازی اثر صرفا با تأیید و نظارت این سازمان ممکن خواهد بود.

در ادامه آمده است، خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذیربط در استان کرمان ابلاغ شود و از نتیجه این سازمان را مطلع فرمایند.

افضلی تصریح کرد: خانه ‌شهر کرمان در تاریخ ۱۴ تیر سال جاری به شماره ۳۱۷۷۰ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید و امروز ۹ مرداد مراتب ثبت این اثر تاریخی از سوی رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی کشور به استاندار کرمان ابلاغ شده است.

خانه شهر