به پایگاه اطلاع رسانی کرمان خوش آمدید...

ادامه متن
  • سه شنبه, ۳ مرداد ۱۳۹۶ / ساعت ۰۵:۲۵:۴۴
  • شناسه مطلب: 864
نمايشگاه صنايع دستي

عرضه و نمايش توليدات حصيري استان كرمان در تهران

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان گفت: توليدات حصيري هنرمندان و صنعتگران صنايع دستي استان کرمان به صورت نمادین از شهرستان كهنوج بارگیری شده و فردا ۲۵ تیرماه جاري در قالب کاروان طرح پیوند به تهران می رسند.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان گفت: توليدات حصيري هنرمندان و صنعتگران  صنايع دستي استان کرمان به صورت نمادین از شهرستان كهنوج بارگیری شده و فردا ۲۵ تیرماه جاري در قالب کاروان طرح پیوند به تهران می رسند.

“محمود وفايي” با اشاره به اينكه توليدات حصيري هنرمندان و صنعتگران صنايع دستي استان کرمان به صورت نمادین در قالب کاروان طرح پیوند از شهرستان كهنوج بارگیری شده اند، افزود: اين توليدات از هفت شهرستان جنوبي استان كرمان جمع اوري شده و از شهرستان كهنوج جهت ارسال به تهران بارگيري شده اند.

وي ادامه داد: در مرحله بعد آثار ديگر هنرمندان شهرستانهاي استان كه به توليد محصولات حصيري مي پردازند،به تهران ارسال مي شود.

وفايي به نامگذاري سال ۹۶ با عنوان حصیر وحصیربافی اشاره كرد و اظهار داشت: طرح کاروان پیوند در جهت حمایت از تولیدکنندگان صنعت حصير بافي ارائه شده است بطوريكه محصولات باکیفیت حصیری هنرمندان و صنعتگران جمع اوري، در ابتدا در نمايشگاهي ارزنده به معرض نمايش گذاشته شده و سپس به فروش مي رسد.

وي بيان داشت:  اين طرح در مرحله اول در هشت استان كرمان،خراسان جنوبی، سیستان وبلوچستان، بوشهر، هرمزگان، یزد، خوزستان و گیلان اجرا مي شود.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان خاطرنشان كرد: توليدات حصیری استان کرمان باحضور ریيس سازمان میراث فرهنگی كشور، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان ميراث فرهنگي و جمعي از هنرمندان مورد استقبال رسمی قرارخواهند گرفت.

نمايشگاه صنايع دستي