به پایگاه اطلاع رسانی کرمان خوش آمدید...

ادامه متن
  • شنبه, ۳ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۰۷:۰۸:۳۲
  • شناسه مطلب: 849
گليم شريكي پيچ

برگزاري كلاسهاي آموزش صنایع دستی برای اوقات فراغت دانش اموزان

برگزاري كلاسهاي آموزش صنایع دستی برای اوقات فراغت دانش اموزان

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان  كرمان از برگزاري دوره های آموزش صنایع دستی برای اوقات فراغت دانش آموزان بعد از ماه مبارک رمضان خبر داد.

“محمود وفايي” با بيان اينكه بيش ۶۰  رشته شاخص صنايع دستي در استان كرمان وجود دارد، افزود: تعطیلات تابستان فرصتي مناسب برای مهارت آموزی جوانان و نوجوانان در رشته های صنایع دستی فوق الذكر است.

وی با بيان اينكه با اجرای این طرح هر دانش آموز می تواند حداقل یک هنر صنایع دستی را آموزش ببیند، اظهار داشت: یکی از مزيت هاي طرح مذكور جلوگیری از فراموشی هنرهای سنتی وصنايع دستی و گسترش آن در بین جوانان و نوجوانان است.

وفايي با اشاره به اينكه آموزش هرچه بيشتر صنايع دستي در بين دانش اموزان موجب خلاقیت در تولید و عرضه محصولات صنایع دستی مي شود، بيان داشت: خوشبختانه صنايع دستي و هنرهاي سنتي اين قابليت را دارند كه با كمترين سرمايه اشتغالزايي مناسبي ايجاد كرده و راهکاري سریع و ارزان برای اشتغال جوانان در جامعه باشند.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان اظهار داشت: بيشتر رشته های فعال صنايع دستي در استان كرمان نیاز به تجهیزات خاص نداشته و هنرجويان می توانند بعد از آموزش در منزل مشغول به فعالیت شوند.

وی به فعاليت ۱۶ آموزشگاه خصوصي صنايع دستي در شهر كرمان اشاره كرد و گفت: تعداد اين آموزشگاه ها در سطح شهرستانهاي استان به ۵۰ مركز مي رسد كه مسئوليت آموزش صنايع دستي و هنرهاي سنتي  شاخص و بومي هر شهرستان را برعهده دارند.

وفايي در پايان خاطرنشان كرد: والدين دانش آموزان علاقمند مي توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر به معاونت صنايع دستي اداره كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان و يا مراكزخصوصي آموزش صنايع دستي در سطح شهر و استان كرمان مراجعه كنند.

گليم شريكي پيچ