به پایگاه اطلاع رسانی کرمان خوش آمدید...

ادامه متن
  • شنبه, ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ / ساعت ۰۵:۰۵:۳۳
  • شناسه مطلب: 836
وفايي مدير كل ميراث فرهنگي كرمان

كاروانسراي وكيل و خانه امينيان كرمان به بخش خصوصي واگذار شد

كاروانسراي وكيل و خانه امينيان كرمان به بخش خصوصي واگذار شد

مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان كرمان گفت: دو بناي تاريخي خانه امينيان و كاروانسراي وكيل كرمان به صورت قرارداد سرمایه گذاری جهت مرمت، احیاء، نگهداری و حق بهره برداری به بخش خصوصي واگذار شدند.

“محمود وفايي” با اشاره به اينكه در ادامه روند واگذاری‌های صندوق احیای بناهاي تاريخي سازمان ميراث فرهنگي كشور، مزایده دو بنای تاریخی شهر كرمان شامل كاروانسراي وكيل و خانه امينيان برگزار شد، افزود: در اوايل خرداد ماه جاري، با بازگشایی پاکت «ج» مربوط به کاروانسرای وکیل، شرکت سمگا توانست بیشترین امتیاز را در این مرحله از مزایده کسب کند.

وي با بيان اينكه در خصوص خانه امینیان کرمان، سعید سلطانی‌نژاد صاحب بیشترین امتیاز‌ها از کمیته فنی و بازرگانی شد، اظهار داشت:كاروانسراي وكيل با كاربري اقامتي و پذيرايي و خانه امينيان با كاربري اقامتي پس از طی عملیات مرمت و احياء به ‌بهره‌برداری خواهند رسید.

وفايي با اشاره به اینکه با روي كار امدن دولت تدبیر و امید، تحولات فراوانی در حوزه میراث فرهنگی کشور رقم خورده است، ادامه داد: از مهم ترین این رویدادها تغییر در نوع نگاه و مواجهه با ابنیه تاریخی و مرمت و كاربري بخشيدن به اين آثار به عنوان یک فرصت درآمدزایی پایدار است.

مدير كل ميراث فرهنگي كرمان