به پایگاه اطلاع رسانی کرمان خوش آمدید...

ادامه متن
  • یکشنبه, ۷ خرداد ۱۳۹۶ / ساعت ۰۶:۴۳:۵۸
  • شناسه مطلب: 817
زهرا نعمتي

موزه ها و اماكن تاريخي كرمان براي ورود معلولان مناسب سازي مي شود

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان از مناسب سازي موزه ها و اماكن تاريخي كرمان براي ورود معلولان و جانبازان در آينده اي نزديك خبر داد و گفت: اين اقدام در راستاي تسهیل در تردد معلولان و جانبازان به منظور دسترسی و بهره‌مندی بهتر از فضاهاي موزه ها و اماکن تاريخي و گردشگري انجام مي شود.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان از مناسب سازي موزه ها و اماكن تاريخي كرمان براي ورود معلولان و جانبازان در آينده اي نزديك خبر داد و گفت: اين اقدام در راستاي تسهیل در تردد معلولان و جانبازان به منظور دسترسی و بهره‌مندی  بهتر از فضاهاي موزه ها و اماکن تاريخي و گردشگري انجام مي شود.

“محمود وفايي” در ديدار با زهرا نعمتي قهرمان پاراالمپيك و عضو تیم‌ ملی تیراندازی با کمان بانوان معلول ایران، وي را يكي از چهره هاي افتخار آفرين استان كرمان و ايران برشمرد و افزود: اين بانوي قهرمان در سالهاي اخير به عنوان الگويی توانمند در بين معلولان  و جامعه جهاني شهرت يافته است.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان اظهار كرد: متاسفانه در زمان وقوع حوادث از جمله رانندگي، برخي از توانايي هاي انسان از دست مي رود كه مي توان با تقویت انگیزه‌های دروني و حس خودباوری به موفقيتهايي نائل شد كه گاها تصورش محال است.

وفايي با بيان اينكه استان کرمان به خود می‌بالد که پرچمدار مسابقات المپیک و پارالمپیک از ميان بانوان این استان بوده است، تصريح كرد: با توجه به تعلق خاطري كه اين بانوي ورزشكار به حوزه هاي ميراث فرهنگي و گردشگري دارند بنابراين مي توانند به هنگام اعزام به مسابقات جهاني، به عنوان سفير گردشگري كرمان به معرفي جاذبه هاي تاريخي و گردشگري اين خطه بپردازند.

وي بيان كرد: براي رسيدن به چشم انداز گردشگري و تحقق اهداف مورد نظر در خصوص جذب گردشگران خارجي و معرفي استان كرمان در خارج از كشور، مي تواند به عنوان سفير گردشگري نقش مهمي را در اين خصوص ايفا كنند.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان با اشاره به ورود ۳ميليون و۳۲۰ هزار نفر گردشگر و مسافر در ايام نوروز به اين استان، افزود: از اين تعداد بيش از۳۱۵هزار و ۸۶۸ نفر از موزه هاي اين استان بازديد داشته اند كه اين آمارها نشان از افزايش بازديد از موزه ها اين خطه دارد.

وفايي تصريح كرد: از مجموع ۵۲ هزار نفري كه در مراكز اقامتي استان اسكان داشته اند ۲۵ هزار نفر در هتل ها، ۱۴ هزار نفر در مهمانپذيرها وبيش از ۱۳ هزار نفر در خانه هاي بوم گردي اقامت كرده اند.

وي به حضور ۱۰ نفر راهنماي گردشگري ناشنوا در سايت هاي گردشگري استان در ايام نوروز اشاره و بيان كرد: اين راهنمايان براي اولين بار در كشور در بين گردشگران ناشنوا قرار گرفتند و اطلاعات مورد نياز گردشگري را به انها ارائه كردند.

وفايي با بيان اينكه خوشبختانه در سالهاي اخير فعاليت هاي مطلوبي در توسعه صنعت گردشگري استان كرمان صورت گرفته است، تصريح كرد: اين استان بدون شك يكي از مقاصد اصلي گردشگران ايراني و خارجي است كه امارهاي دريافتي نشان از اين واقعيت دارد.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان با اشاره به اينكه براي رسيدن به اهداف عاليه استان احتياج به برنامه ريزيهاي مهم و تلاش هاي بي وقفه است، افزود: زهرا نعمتي با محبوبيت و توانمندي كه در ايران و خارج از كشور دارد مي تواند در به ثمر رسيدن اهداف استان كرمان در حوزه گردشگري كمك كند.

وفايي از مناسب سازي موزه ها و اماكن تاريخي كرمان براي ورود معلولان و جانبازان در آينده اي نزديك خبر داد و خاطرنشان كرد: اين اقدام در راستاي تسهیل در تردد معلولان و جانبازان برای دسترسی و بهره‌مندی بهتر از فضاهاي موزه ها و اماکن تاريخي و گردشگري انجام مي شود.

زهرا نعمتي عضو تیم‌ ملی تیراندازی با کمان بانوان معلول ایران نيز با بيان اينكه استان كرمان داراي جاذبه هاي گردشگري فراواني است كه مي تواند چشم هر گردشگر خارجي را خيره سازد، گفت: بسياري از كشورهاي دنيا داراي جاذبه هايي نه چندان جذاب هستند كه توانسته اند با برنامه ريزي و تبليغات مداوم  اين جاذبه ها را بزرگ نمايي و به خوبي معرفي كنند.

اين قهرمان پاراالمپيك و پرچمدار المپيك ۲۰۱۶ با اشاره به اينكه كوير كرمان يكي از ظرفيت هاي خاص و منحصربفردي است كه در دنيا نظير ندارد، اظهار كرد: اين جاذبه جهاني به تنهايي مي تواند گردشگران خاص و گسترده اي را به سوي خود جذب كند و در اشتغالزايي منطقه و حتي استان تاثير زيادي داشته باشد.

نعمتي خاطرنشان كرد: تمامي تلاش خود را به عنوان سفير گردشگري استان كرمان در معرفي اين خطه به گردشگران خارجي به بهترين شكل ممكن انجام خواهم داد و اميدوارم بتوانم براي مردم ايران و به ويژه كرمان مثمر ثمر واقع شوم.

 

زهرا نعمتي