به پایگاه اطلاع رسانی کرمان خوش آمدید...

ادامه متن
  • دوشنبه, ۷ فروردین ۱۳۹۶ / ساعت ۱۲:۲۹:۱۰
  • شناسه مطلب: 797
بازارچه

آغاز به كار بازارچه صنايع دستي كرمان در محل يخدان مويدي

مديركل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان از برپايي بازارچه صنايع دستي كرمان از تاريخ دوم لغايت دوازدهم فروردين ماه سالجاري در محل يخدان مويدي كرمان خبر داد. “محمود وفايي” با اشاره به اينكه بازارچه صنايع دستي كرمان با ۱۲۰ غرفه صنايع دستي و سوغات در محل يخدان مويدي از تاريخ دوم فروردين ماه […]

مديركل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان از برپايي بازارچه صنايع دستي كرمان از تاريخ دوم لغايت دوازدهم فروردين ماه سالجاري در محل يخدان مويدي كرمان خبر داد.

“محمود وفايي” با اشاره به اينكه بازارچه صنايع دستي كرمان با ۱۲۰ غرفه صنايع دستي و سوغات در محل يخدان مويدي از تاريخ دوم فروردين ماه سالجاري شروع به كار كرده است، اظهار داشت: ۲۰ غرفه از بازارچه مذكور به سوغات اختصاص دارد.

وي به واگذاري غرفه هاي رايگان به تعدادي از هنرمندان در جهت حمايت از آنها اشاره كرد و اظهار داشت: هرساله تعداد زيادي از هنرمندان و صنعتگران اين استان جهت حضور بازارچه هاي نوروزي ابراز علاقه مي كنند.

وفايي با بيان اينكه ۲۳ بازارچه  و ۵۰۰ غرفه صنايع دستي در سرتاسر استان راه اندازي شده است، تاكيد كرد: اين بازارچه ها در محل اماكن تاريخي برپا مي شوند كه گردشگران علاوه بر بازديد از اين مكانها، از سوغات و صنايع دستي آن شهر ديدن كنند.

وي به شعار سال ۹۶، سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال اشاره كرد و گفت: صنايع دستي مصداق بارز اين شعار است كه آموزش، توليد و اشتغال اين صنعت بايد در الويت كار قرار گيرد.

گفتني است: ساعت بازديد از بازارچه صنايع دستي كرمان ۹ صبح لغايت ۲۱ شب است.

بازارچه