به پایگاه اطلاع رسانی کرمان خوش آمدید...

ادامه متن
  • چهارشنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ / ساعت ۰۸:۱۷:۳۸
  • شناسه مطلب: 793
نمايشگاه صنايع دستي

دهمين نمايشگاه سراسري صنايع دستي ايران در كرمان گشايش يافت

دهمين نمايشگاه سراسري صنايع دستي ايران با حضور مدیران کل اقتصادی و امور بانوان استانداري و همچنين مدير كل ميراث فرهنگي استان كرمان در محل سايت نمايشگاههاي بين المللي جنوب شرق گشايش يافت.

دهمين نمايشگاه سراسري صنايع دستي ايران با حضور مدیران کل اقتصادی و امور بانوان استانداري و همچنين مدير كل ميراث فرهنگي استان كرمان در محل سايت نمايشگاههاي بين المللي جنوب شرق گشايش يافت.

در مراسم افتتاحيه دهمين نمايشگاه سراسري صنايع دستي ايران مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان با اشاره به اينكه اين نمايشگاه با حضور هنرمندان ۳۱ استان كرمان برپا شده است، افزود: نمايشگاه مذكور در قالب۱۶۰ غرفه راه اندازي شده كه  از اين تعداد ۱۴۰ غرفه مختص صنايع دستي و مابقي  به سوغات اختصاص دارند.

“محمود وفايي”  اظهار داشت: هنرمندان شركت كننده در اين نمايشگاه داراي كارت صنعتگري و معرفي نامه از سوي معاونت صنايع دستي ادارات كل ميراث فرهنگي استان ها هستند.

وي بيان داشت: قريب به ۱۵ غرفه به سازمان زندان‌ها، كميته‌ امداد امام خميني(ره) و اتاق بازرگاني كرمان  كه فعاليت هاي مرتبط با صنايع دستي دارند، اختصاص يافته است.

وفايي به كارگاههاي زنده تراش سنگهاي قيمتي و نيمه قيمتي شهرستان شهربابك اشاره كرد و افزود: محصولات و رشته‌هاي صنايع دستي خاص، مانند تراش سنگ‌هاي قيمتي و نيمه ‌قيمتي در اين نمايشگاه به نمايش گذاشته شده تا سبب آشنايي مردم با اين محصولات هنري شود.

وي با بيان اينكه در این نمایشگاه فرهنگ، هنر، سنت های صنایع دستی و نوآوری های جدید در کنار هم قرار گرفته اند، افزود: آثار به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه از سبک های کلاسیک، مدرن، قومی، معاصر تشكيل شده اند.

وفايي در پايان خاطرنشان كرد: دهمين نمايشگاه سراسري صنايع دستي ايران كه در شهر كرمان در حال برگزاري است از تاريخ دهم تا شانزدهم اسفندماه جاري داير است و علاقمندان مي توانند همه روزه از ساعت ۱۴ تا ۲۳ شب از آن ديدن كنند.

وی بیان کرد: در این نمایشگاه سعی کردیم تنوع محصولات داشته باشیم و همه مردم با یک بازدید همه رشته های صنایع دستی و هنرهای ایران را دیدن کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه صنایع دستی فرصت بسیار خوبی برای خانواده هاست تا فرزندانشان را با رشته های صنایع دستی و مشاغل خانگی آشنا کنند.

وی ادامه داد: افراد با حضور در نمایشگاه از حضور کارشناسان بانک و حوزه صنایع دستی برای مشاوره در جهت آموزش و راه اندازی کارگاه استفاده کنند.

وفایی با اشاره به لزوم رونق اشتغال خانگی تصریح کرد: به دنبال این هستیم با راه اندازی این نمایشگاه هم برای صنعتگران و هم برای مردم ایجاد انگیزه کنیم.

وی با بیان اینکه استان کرمان در حوزه تولید و صادرات صنایع دستی جزو سه استان برتر کشور است گفت: ثبت جهانی گلیم شیرکی پیج سیرجان در دست اقدام است و درصدد هستیم شهر کرمان به عنوان شهر جهانی پته به ثبت برسد.

نمايشگاه صنايع دستي