به پایگاه اطلاع رسانی کرمان خوش آمدید...

ادامه متن
  • یکشنبه, ۸ اسفند ۱۳۹۵ / ساعت ۰۵:۵۲:۵۱
  • شناسه مطلب: 788
رحمت اللهي

فرمانده يگان حفاظت سازمان ميراث فرهنگي كشور خبر داد: تهيه لايحه حمايت از ميراث بانان

فرمانده يگان حفاظت سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري كشور گفت: لايحه حمايت از ميراث بانان تهيه و در كميسيون لوايح دولت مطرح شده است.

فرمانده يگان حفاظت سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري كشور گفت: لايحه حمايت از ميراث بانان تهيه و در كميسيون لوايح دولت مطرح شده است.

“سردار امیر رحمت الهی” فرمانده يگان حفاظت سازمان ميراث فرهنگي كشور با اشاره به اينكه سازمان ميراث فرهنگي در سه حوزه ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري وظايف متعددي را برعهده دارد، افزود: اصلي ترين مسئوليت سازمان ميراث فرهنگي حفظ و نگهداري از آثار به جاي گذشته از گذشتگان  و به ويژه آثار ثبت شده ملي و جهاني است.

وي مهمترین وظیفه یگان حفاظت را حفاظت از اموال منقول و غیرمنقول و همه آثار تاریخی و فرهنگی دانست و تأکید کرد: اگر ما به عنوان حافظان میراث فرهنگی وظایف خود را به درستی انجام دهیم، قطعا اهداف سازمان میراث فرهنگی نیز اجرایی می‌شود.

سردار رحمت اللهي در تشریح جرایم میراث فرهنگی، گفت: جرایم علیه میراث فرهنگی در ردیف جرایم علیه امنیت است که حتی شروع به آن نیز جرم تلقی می شود و صِرف تهیه مقدمات، داشتن اندیشه و شروع به کار از نظر یگان حفاظت یک جرم است و وظیفه مهم ما مقابله و برخورد است.

وی به همكاري يگان حفاظت و نيروي انتظامي در انجام ماموريت هاي مرتبط گفت: جنبه ماموریت انتظامی و امنیتی یگان حفاظت در همکاری با نیروهای انتظامی در تبادل اطلاعات در موضوع هماهنگی در تردد مسافران و گردشگران خارجی کاملا برجسته است.

سردار رحمت الهی مشارکت عمومی تمام تشکل های برای حفظ و نگهداری آثار باستانی را از عوامل مهم حفاظت از این میراث دانست و یادآور شد: باید از تمام ظرفیت های اجتماعی و تشکل های مردم نهاد در تحقق این امر استفاده کرد و موفقیت امروز در سایه مشارکت عموم و نهادهای مردمی است.

وی از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در زمینه ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی، تالیف کتب دانشگاهی، ایجاد واحدهای درسی مرتبط با حوزه میراث فرهنگی با دانشکده علوم و فنون انتظامی و نیز توسعه دانش‌های مرتبط با حوزه فعالیت‌های سازمان‌ از طریق ارتقاء سطح علمی کارکنان یگان حفاظت خبر داد.

سردار رحمت اللهي به راه اندازي بانك جامع اطلاعاتي از مشخصات آثار ثبت شده كشور با همكاري اداره كل فناوري سازمان ميراث فرهنگي اشاره كرد و گفت: در اين سامانه اطلاعات به صورت متمركز ثبت شده و براي سطح بندي حفاظتي مورد تجريه و تحليل قرار مي گيرد.

وي همچنين در ادامه از تهيه لايحه حمايت از ميراث بانان و مطرح ساختن آن در كميسيون لوايح دولت خبر داد و افزود: سازمان محيط زيست و سازمان ميراث فرهنگي در اين زمينه همگام خواهند بود.

سردار رحمت اللهي خاطرنشان كرد: شعار يگان حفاظت ميراث فرهنگي آماده سازي نيروي حرفه اي و آموزش ديده است.

رحمت اللهي