به پایگاه اطلاع رسانی کرمان خوش آمدید...

ادامه متن
  • دوشنبه, ۱۷ آبان ۱۳۹۵ / ساعت ۰۵:۴۸:۳۱
  • شناسه مطلب: 740
مدير كل ميراث فرهنگي كرمان

كاوش هاي باستانشناسي در شهرستان هاي جنوبي استان كرمان استمرار مي يابد

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان گفت: كاوش هاي باستانشناسي در شهرستان هاي جنوبي استان كرمان با محوريت جيرفت استمرار مي يابد. “محمود وفايي” در آيين افتتاح اداره ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري شهرستان جيرفت با اشاره به اينكه در اوايل دهه ۸۰ مسئولان، قضات و فرماندهان انتظامي و امنيتي وقت مانع […]

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان گفت: كاوش هاي باستانشناسي در شهرستان هاي جنوبي استان كرمان با محوريت جيرفت استمرار مي يابد.

“محمود وفايي” در آيين افتتاح اداره ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري شهرستان جيرفت با اشاره به اينكه در اوايل دهه ۸۰ مسئولان، قضات و فرماندهان انتظامي و امنيتي وقت مانع از به يغما رفتن داشته هاي تاريخي و باستاني اين شهرستان شده اند، افزود: بدون شك از نام اين عزيزان به نيكي ياد خواهد شد و بايد نسل امروز و نسل هاي بعد قدردان زحمات اين عزيزان باشند.

وي با بيان اينكه يكي از محورهاي مهم اقتصاد مقاومتي مباحث گردشگري است، اظهار داشت: در حال حاضر بسياري از كشورهاي  دنيا مبناي توسعه خود را بر پايه گردشگري قرار داده اند.

وفايي از جيرفت به عنوان مركزيت حوزه تمدن هليل رود نام برد و اظهار داشت: بدون شك جيرفت سرزمين شگفتي ساز و شگفتي آفرين بوده و هست و بايد از ظرفيت هاي تاريخي، باستاني و گردشگري آن به بهترين شكل بهره لازم را برد.

وي با اشاره به اينكه افتتاح اداره ميراث فرهنگي جيرفت در راستاي اجراي سياستهاي دولت تدبير و اميد و ديدگاه مثبت استاندار محترم كرمان نسبت به مقوله هاي ميراث فرهنگي و در جهت  استفاده بهينه از ظرفيت هاي بالقوه و بالفعل اين شهرستان است، بيان داشت: اميدواريم با افتتاح اين اداره شاهد استمرار دوباره كاوش هاي باستانشناسي در بيشتر شهرستانهاي جنوبي استان با محوريت جيرفت باشيم.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان با اشاره به ظرفيت هاي گردشگري شهرستان جيرفت، افزود: بايد زيرساختهاي گردشگري جنوب استان به ويژه در بحث اقامتگاههاي بوم گردي و روستايي كه مورد توجه گردشگران است، به بهترين شكل دنبال شود.

وي با تقدير از پيگيرهاي نماينده محترم مردم جيرفت و عنبرآباد در مجلس شوراي اسلامي در جهت تسريع در افتتاح اداره ميراث فرهنگي شهرستان جيرفت، خاطرنشان كرد: انتظار مي رود با همكاري و پيگيريهاي وي شاهد احداث و افتتاح موزه منطقه اي جيرفت تا پايان كار مجلس دهم باشيم.

مدير كل ميراث فرهنگي كرمان