به پایگاه اطلاع رسانی کرمان خوش آمدید...

ادامه متن
  • سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ / ساعت ۱۴:۲۴:۴۹
  • شناسه مطلب: 443
سفر معاون رئيس جمهور به بم

دولت در جهت تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی در حال اقدام جدی است

نماينده ويژه رئيس جمهور در شهرستان بم گفت:دولت در جهت تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی در حال اقدام جدی است.

 

نماينده ويژه رئيس جمهور در شهرستان بم گفت:دولت در جهت تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی در حال اقدام جدی است.

“مسعود سلطاني فر” در جلسه شوراي اداري شهرستان بم با اشاره به اينكه ذهن مسئولان بايد به ايجاد امكانات سخت افزاري و نرم افزاري در بخشهاي مختلف فرهنگي متمركز شود، افزود: خوشبختانه در حال حاضر تفريحات و گردشگري در سبد هزينه خانواده ها جاي خود را باز كرده است.

وي با بيان اينكه در ايران شاهد گسترش سفرهاي گردشگري و افزايش تقاضاهاي مردمي براي استفاده از بناهاي تاريخي و فرهنگي مي باشيم، اظهار داشت: در شرايط فعلي مطالبات در بخشهاي تفريحي و گردشگري رو به افزايش مي باشد و مي بايست نسبت به افزايش هتلها، مراكز تفريحي و همچنين مناطق گردشگري اقدام كنيم.

سلطاني فر با اشاره به اينكه خوشبختانه ايران در چهار بخش گردشگري فرهنگي تاريخي، گردشگري طبيعي، گردشگري مذهبي و گردشگري سلامت داراي ظرفيت هاي مناسبي است، بيان داشت: از مجموع بيش از ۵ ميليون گردشگر خارجي مقاصد نيمي از انهااماكن مذهبي است.

وي با بيان اينكه درحال حاضر شاهد رشد روز افزون آمار گردشگران داخلي و خارجي در ايران مي باشيم افزود: بايد خود را براي پذيرش گردشگران از اقصي نقاط جهان آماده كرد.

نماينده ويژه رئيس جمهور در شهرستان بم با اشاره به ظرفيتهاي گردشگري استان كرمان، تصريح كرد: ارگ بم يكي از شاخص هاي تاريخي و گردشگري اين خطه است.

وي با بيان اينكه بايد در كنار افزايش سرعت مراحل كاوش، مرمت و بازسازي ارگ تاريخي بم و به توسعه زيرساختهاي آن كمك كرد، بيان داشت: امروز شهرستان بم به سبب وجود ارگ تاريخي، محصولات مرغوب كشاورزي و زلزله دهشتناك سال ۸۲ جهاني شده است، افزود:  پروژه هاي گردشگري اين شهرستان و استان كرمان در الويت قرار دارند زيرا معتقديم آينده اين شهرستان بسيار روشن است.

سلطاني فر با اشاره به اينكه خوشبختانه در استان كرمان مشاركت، سرمايه گذاري و حركت بخش خصوصي در بخشهاي مختلف اقتصادي بسيار چشمگير و زبانزد است، تصريح كرد: امروز در شوراي برنامه ريزي و توسعه استان قراردادهايي تا سقف پنج هزارو ۱۰۰ ميليارد تومان بين دستگاههاي اجرايي استاني، ملي و بخش خصوصي منعقد مي شود كه بيش از يك هزار و ۴۰۰ ميليارد تومان  آن در بخش گردشگري قرار دارد.

نماينده ويژه رئيس جمهور در شهرستان بم گفت:گردش مالي تفريحات، سرگرمي و گردشگري در دنيا بيش از ۶۵۰۰ ميليارد دلار است.

معاون رئيس جمهور با بيان اينكه خوشبختانه در استان كرمان وحدت، هماهنگي و همدلي بين مسئولان و مردم وجود دارد، خاطرنشان كرد: استان كرمان جزو معدود استانهاي كشور است كه بخش خصوصي بسيار فعال در آن عمل مي كند.

سفر معاون رئيس جمهور به بم